Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van Konrád, Tivadar nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2009.10.10 - Panorámához a Tarjánka-szurdokbanAki szereti a Rám-szakadékot, aki kedveli a Holdvilág-árkot, annak itt a helye!
Túravezető:
Mars3696
Mars3696
Teljes útiköltség:
1200 Ft
A költségekről:
Busszal jövőknek kb.2800 Ft oda-vissza
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Bárki, aki bírja a szurdokokat és nem fél attól, hogy vizes lesz.
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Az autók számának bizonytalansága miatt 7:20-kor találkozunk a Stadionnál! Aki autóval tud jönni, az tegye le valahol a közelben.
Tehát 7:20-ra legyen mindenki a Gyöngyös felé induló busz startjánál. Ott leosztjuk, hogy ki tud autóval utazni, ki pedig busszal. Az autósok elviszik akit lehet, a többiek pedig buszra pattannak és lemennek Gyöngyösre.
Az autósok Domoszlón keresnek valami kocsmát, ott kipakolják az utasokat és visszamennek Gyöngyösre a busszal érkezőkért.
Ha mindenki autóval tud utazni, lesz elég autó, akkor simán megyünk, ahogy szoktuk.
Legyetek ott az indulásnál időben, mert aki végül busszal megy, annak jegyet kell vennie (nem tudom, hogy a buszon lehet-e)
Tehát 7:20-ra legyen mindenki a Gyöngyös felé induló busz startjánál. Ott leosztjuk, hogy ki tud autóval utazni, ki pedig busszal. Az autósok elviszik akit lehet, a többiek pedig buszra pattannak és lemennek Gyöngyösre.
Az autósok Domoszlón keresnek valami kocsmát, ott kipakolják az utasokat és visszamennek Gyöngyösre a busszal érkezőkért.
Ha mindenki autóval tud utazni, lesz elég autó, akkor simán megyünk, ahogy szoktuk.
Legyetek ott az indulásnál időben, mert aki végül busszal megy, annak jegyet kell vennie (nem tudom, hogy a buszon lehet-e)
A program rövid leírása:
Domoszlóról indulunk. (Indulás előtt elszaladunk Gyöngyösre azokért, akik esetleg busszal jöttek; addig a töbiek kikérik a kávét, sörikét, miegymást).
Jelzetlen úton fogunk haladni odafelé a kaland kedvéért. Először a patakvölgyön bejutunk a hegy lábához, majd a kőbánya mellett ösvényen haladva elérjük magát a szurdokot. Itt a korábbi csapadék függvényében tudunk felfelé haladni. Figyelem! A patak-szurdok vizes! Ezek már csak ilyenek! Mindenképp hozz magaddal pótzoknit, illetve ha teheted valami könnyű pótcsukát is. Ha nem lesz addig nagyobb csapadék, akkor max picit többet cipelsz, ám ha beletottyansz a vízbe, akkor jó szolgálatot tesz majd!
Az út felfelé igen vadregényes. A szurdok nem turistaút, így ne a szokásos (?) kirándulásra gondolj!
A néhol fejünk felett szinte összeérő sziklák közt feljutunk a csúcsra, ahol becsatlakozunk a K jelzésbe és megmásszuk a Nagy-Szárhegyet. Innen, erről a fűvel borított csúcsról messze ellátni szép időben, a panoráma gyönyörű. Terveim szerint itt tartjuk majd a pihenőt, kajaszünetet.
Innen a K jelzésen továbbhaladva a Cserepes-tető, majd az Oroszlánvár érintésével jutunk el a P jelzésig, amin a szélvédett Závoz-völgyön át visszajutunk Domoszlóig.
Sajnos nem tudom megsaccolni, mennyi ideig tart majd az út, de ha csak autókkal megyünk, akkor nem számít, ha lesznek busszal érkezők is, akkor sem gond, megoldjuk.
Jelzetlen úton fogunk haladni odafelé a kaland kedvéért. Először a patakvölgyön bejutunk a hegy lábához, majd a kőbánya mellett ösvényen haladva elérjük magát a szurdokot. Itt a korábbi csapadék függvényében tudunk felfelé haladni. Figyelem! A patak-szurdok vizes! Ezek már csak ilyenek! Mindenképp hozz magaddal pótzoknit, illetve ha teheted valami könnyű pótcsukát is. Ha nem lesz addig nagyobb csapadék, akkor max picit többet cipelsz, ám ha beletottyansz a vízbe, akkor jó szolgálatot tesz majd!
Az út felfelé igen vadregényes. A szurdok nem turistaút, így ne a szokásos (?) kirándulásra gondolj!
A néhol fejünk felett szinte összeérő sziklák közt feljutunk a csúcsra, ahol becsatlakozunk a K jelzésbe és megmásszuk a Nagy-Szárhegyet. Innen, erről a fűvel borított csúcsról messze ellátni szép időben, a panoráma gyönyörű. Terveim szerint itt tartjuk majd a pihenőt, kajaszünetet.
Innen a K jelzésen továbbhaladva a Cserepes-tető, majd az Oroszlánvár érintésével jutunk el a P jelzésig, amin a szélvédett Závoz-völgyön át visszajutunk Domoszlóig.
Sajnos nem tudom megsaccolni, mennyi ideig tart majd az út, de ha csak autókkal megyünk, akkor nem számít, ha lesznek busszal érkezők is, akkor sem gond, megoldjuk.
Kapcsolódő linkek:
2009-10-10in11113647