Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van Gedeon nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2009.10.23 - Tengerszem visszavágA korábbi Tengerszem és Jó bor túra újraértelmezése. A jó bor és a tengerszem marad!
Túravezető:
Mars3696
Mars3696
Indulás:
2009.10.23 06.00 (péntek)
Érkezés:
2009.10.25 (vasárnap)
Tájegység:
Zempléni-hegység
Táv:
42 km
Szintemelkedés:
1800 m
Teljes útiköltség:
8000 Ft
Teljes szállásköltség:
4000 Ft
A költségekről:
Ha szeretnél vacsit rendelni, rajtam keresztül megoldható. Vilma néni remekül főz és bőséges adagokat ad!
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Bárki, aki szereti a jó bort és nem ijed meg a kaptatóktól...
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Újpest-Városkapu metrómegálló feletti parkoló
A program rövid leírása:
Első nap (17 Km, 700 m):
Korán reggel indulunk, mert elég sokat kell mennünk!
Első utunk Tállyára vezet, ahol a környék legjobb pincészetében megvesszük a névadó jó bort, majd átmegyünk Boldogkőváraljára, ahol megnézzük a névadó várat. Itt a sofőrök csinálnak egy kis flikk-flakkot (át kell juttatni egy autót Regécre), addig a többiek pihenek (borozgatnak, stb...).
Dél körül elindulunk a K jelzésen Arka és Mogyoróska érintésével. Mogyoróskán pihenő, aztán nekivágunk a regéci várnak! Nem lesz könnyű, de megéri, fantasztikus kilátásban lehet részünk odafentről!
A nap végén átautózunk Makkoshotykára a szállásunkra!...
Második nap (19 Km, 600 m):
Makkoshotykáról a K jelzésen felmászunk a P jelzésig, s ezen folytatva utunkat lemegyünk Károlyfalváig. Itt pihi, aztán megmásszuk a hegyet, amelynek tetején a Tengerszem található. Itt fotózás, újabb pihi - lesz rá igény -, aztán a tanösvényen leereszkedünk Makkoshotykára.
Utolsó nap (5 Km, 500m):
Ellátogatunk Sátoraljaújhelyre és megmásszuk a Kálvária-dombot. (Ez egy igen furcsa hangulatú, szerintem igencsak agyonhallgatott kegyhely, amit mindenképp érdemes megnézni!)
Technikai okokból most nem mi főzünk, mint legutóbb, ám a házinénink remek és bőséges vacsorát tud készíteni, ha kérjük.
A korábbi túra útvonalát módosítottam és belekerültek szép új elemek. Így talán kevésbé rokkantosul le mindenki, mert nem lesz 30 Km feletti napi táv, mint legutóbb!
Korán reggel indulunk, mert elég sokat kell mennünk!
Első utunk Tállyára vezet, ahol a környék legjobb pincészetében megvesszük a névadó jó bort, majd átmegyünk Boldogkőváraljára, ahol megnézzük a névadó várat. Itt a sofőrök csinálnak egy kis flikk-flakkot (át kell juttatni egy autót Regécre), addig a többiek pihenek (borozgatnak, stb...).
Dél körül elindulunk a K jelzésen Arka és Mogyoróska érintésével. Mogyoróskán pihenő, aztán nekivágunk a regéci várnak! Nem lesz könnyű, de megéri, fantasztikus kilátásban lehet részünk odafentről!
A nap végén átautózunk Makkoshotykára a szállásunkra!...
Második nap (19 Km, 600 m):
Makkoshotykáról a K jelzésen felmászunk a P jelzésig, s ezen folytatva utunkat lemegyünk Károlyfalváig. Itt pihi, aztán megmásszuk a hegyet, amelynek tetején a Tengerszem található. Itt fotózás, újabb pihi - lesz rá igény -, aztán a tanösvényen leereszkedünk Makkoshotykára.
Utolsó nap (5 Km, 500m):
Ellátogatunk Sátoraljaújhelyre és megmásszuk a Kálvária-dombot. (Ez egy igen furcsa hangulatú, szerintem igencsak agyonhallgatott kegyhely, amit mindenképp érdemes megnézni!)
Technikai okokból most nem mi főzünk, mint legutóbb, ám a házinénink remek és bőséges vacsorát tud készíteni, ha kérjük.
A korábbi túra útvonalát módosítottam és belekerültek szép új elemek. Így talán kevésbé rokkantosul le mindenki, mert nem lesz 30 Km feletti napi táv, mint legutóbb!
2009-10-23in29509382