Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van József nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2010.06.06 - Holló-kőtől Vörös-kőig II - REPETATÚRAIsmétlés a piros sávon Márianosztrától Nagymarosig - azoknak, akik a februári buliból kimaradtak. Az útvonal ugyanaz mint a télen, de a táj teljesen másként fest majd.
Túravezető:
Fdorka
Fdorka
Galéria:
Teljes útiköltség:
2000 Ft
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Akik szeretnek stemplizni...
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Nyugati PU Vác-Szob felé guruló vonatoknál a kerítés előtt vagy a vonat elejében, Szobig váltott jegyekkel.
Vonat indul Bp. Nyugati 9:07 - Szobra érkezik 10:03
Kisvasúttal Szobról Márianosztrára 10:10 - 10:50
Autós csatlakozási lehetőség: 09:48 Nagymaros-Visegrád állomáson a vonatunkra felszállva (az állomás alatt lehet parkolni).
Visszaindulás: számításaim szerint a 18:11-es vagy 19:11-es vonattal Nagymarosról.
Vonat indul Bp. Nyugati 9:07 - Szobra érkezik 10:03
Kisvasúttal Szobról Márianosztrára 10:10 - 10:50
Autós csatlakozási lehetőség: 09:48 Nagymaros-Visegrád állomáson a vonatunkra felszállva (az állomás alatt lehet parkolni).
Visszaindulás: számításaim szerint a 18:11-es vagy 19:11-es vonattal Nagymarosról.
A program rövid leírása:
A Holló-kőtől Vörös-kőig nevű jelvényszerző túramozgalom Börzsönyi szakaszának vége Márianosztrától Nagymarosig.
Az útvonal röviden:
Márianosztra (kocsma-stempli, Kálvária, Pálos kolostor - Várak a Börzsönyben igazolóhely) - Alsó-hegy - volt vízimalom - Kóspallag (kocsma-stempli) - Kis-hanta patak - Toronyalja (Pálos kolostorrom, horgásztó, Pusztatorony (Bibervár) - Várak a Börzsönyben igazolóhely) - Törökmező (turistaház) - Nagymaros
(ha bírjuk szuflával, a végén nehezítünk egy kitérővel: Nagymaros fölött felmászunk a Gubacsi-hálásra (Z3) majd Köves-mező érintésével (K+) megyünk le Nagymarosra) (stempli a vasúti pénztárban)
Ha időnk engedi, a túra után Nagymaroson beülünk még koccintani egyet ennek a szép útvonalnak a sikeres teljesítésére.
Remélem az idő(járás) nekünk dolgozik :)
Az útvonal röviden:
Márianosztra (kocsma-stempli, Kálvária, Pálos kolostor - Várak a Börzsönyben igazolóhely) - Alsó-hegy - volt vízimalom - Kóspallag (kocsma-stempli) - Kis-hanta patak - Toronyalja (Pálos kolostorrom, horgásztó, Pusztatorony (Bibervár) - Várak a Börzsönyben igazolóhely) - Törökmező (turistaház) - Nagymaros
(ha bírjuk szuflával, a végén nehezítünk egy kitérővel: Nagymaros fölött felmászunk a Gubacsi-hálásra (Z3) majd Köves-mező érintésével (K+) megyünk le Nagymarosra) (stempli a vasúti pénztárban)
Ha időnk engedi, a túra után Nagymaroson beülünk még koccintani egyet ennek a szép útvonalnak a sikeres teljesítésére.
Remélem az idő(járás) nekünk dolgozik :)
2010-06-06in61242829