Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van József nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2011.03.05 - Börzsöny körbe-körbe!Egy 23-24 kilométeres kör a központi Börzsönyben. Indulás Királyrétről, s érkezés is szintúgy ide. A túra tervezett időtartama kb. 7-8 óra!
Túravezető:
Blue Mali
Blue Mali
Galéria:
Teljes útiköltség:
2320 Ft
A költségekről:
2320.-ft a túra oda-vissza a nyugati pályaudvartól-Királyrétig.
Aki autóval jön annak az üzemanyag 1 autóra: 2500.-ft, ez oszlik meg a benne ülőkkel.
Aki autóval jön annak az üzemanyag 1 autóra: 2500.-ft, ez oszlik meg a benne ülőkkel.
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Bárki, aki bírja az extrém terhelést...
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Királyréten a parkolóban, de a fórumon egyeztetünk, ki mivel jön.
Koo: N47 53.695 E18 58.685
Fizetős parkoló, lejjebb megoldható a parkolás, legalábbis 1,5 éve még meg lehetett oldani.:) A parkolás ára nem brutál összeg, mindössze 400 Ft/jármű a napijegy ára. FIGYELEM: Parkolói infók a nyitvatartásról: Parkolás Királyréten
Budapestről 08:07 Budapest-Nyugatiból indul a vonat, s érkezik Kismarosra 08:43. Innen pár lépés a volánbusz kismarosi végállomása, ahonnan indul a busz Királyrétre 8:50, s érkezik 9:08-kor.
Koo: N47 53.695 E18 58.685
Fizetős parkoló, lejjebb megoldható a parkolás, legalábbis 1,5 éve még meg lehetett oldani.:) A parkolás ára nem brutál összeg, mindössze 400 Ft/jármű a napijegy ára. FIGYELEM: Parkolói infók a nyitvatartásról: Parkolás Királyréten
Budapestről 08:07 Budapest-Nyugatiból indul a vonat, s érkezik Kismarosra 08:43. Innen pár lépés a volánbusz kismarosi végállomása, ahonnan indul a busz Királyrétre 8:50, s érkezik 9:08-kor.
A program rövid leírása:
Egy 23-24 kilométeres kör a központi Börzsönyben. Indulás Királyrétről, s érkezés is szintúgy ide.
Sziasztok!
Ismét egy újabb túra, s ismét a Börzsönybe, de most nem a déli részére, hanem az úgynevezett \"központi Börzsönybe\".
Utunkat Királyréten kezdjük meg majd a kék négyszög turistaúton, innen megyünk a Bajdázó-tó-ig, majd ösvényen a Z+ turistaútig. A turistaúton folytatjuk az utunkat, s közben érintjük a Saj-kutat, s innen kaptatunk fel a Foltán kereszthez, részletek itt:
Foltán kereszt
itt megpihenünk az utolsó nagy roham előtt. Innen megyünk a Kéken a Börzsöny legmagasabb pontjáig a Csóványosig. A csúcson szintén kipihenjük magunkat, s aki elég bátor az felmehet a geodéziai toronynak épült, de ma már kilátónak használt létesítmény legfelső szintjére, ahonnan is az egyik legszebb hegyi panoráma tárul elénk. Szép időben még látni lehet a Magas-Tátrát, de körbe lehet tekinteni, s megcsodálni a Börzsöny többi részét, a Visegrádi-hegységet, illetve a Naszály megsebzett tömbjét. Ha visszatérünk a \"földre\" folytathatjuk az utunkat a Kéken a Nagy-Hideg-hegy irányába, s közben érintjük a Szabó-köveket. A terep igen nehéz ezen a közel 2,5 kilométeres szakaszon, de túl lehet élni.:)
A hideg-hegyen meg lehet pihenni, és elfogyasztani egy itókát a turistaházban, majd felkerekedni, s elkezdeni az ereszkedést a Magas-Tax irányába a Piros jelzésen. Innen ereszkedünk tovább a Piroson, majd a Kék+-on Királyrétre.
Remélem, hogy egy jó kis ízelítőt írtam le, s sokaknak kedvet tudtam csinálni eme túrához!
Mindenkit kérek, hogy jelentkezzen a fórumon, aki szeretne jönni!
A túra olyan tempóban és pihenőkkel halad, hogy a szintidőt tartani lehessen!
Sziasztok!
Ismét egy újabb túra, s ismét a Börzsönybe, de most nem a déli részére, hanem az úgynevezett \"központi Börzsönybe\".
Utunkat Királyréten kezdjük meg majd a kék négyszög turistaúton, innen megyünk a Bajdázó-tó-ig, majd ösvényen a Z+ turistaútig. A turistaúton folytatjuk az utunkat, s közben érintjük a Saj-kutat, s innen kaptatunk fel a Foltán kereszthez, részletek itt:
Foltán kereszt
itt megpihenünk az utolsó nagy roham előtt. Innen megyünk a Kéken a Börzsöny legmagasabb pontjáig a Csóványosig. A csúcson szintén kipihenjük magunkat, s aki elég bátor az felmehet a geodéziai toronynak épült, de ma már kilátónak használt létesítmény legfelső szintjére, ahonnan is az egyik legszebb hegyi panoráma tárul elénk. Szép időben még látni lehet a Magas-Tátrát, de körbe lehet tekinteni, s megcsodálni a Börzsöny többi részét, a Visegrádi-hegységet, illetve a Naszály megsebzett tömbjét. Ha visszatérünk a \"földre\" folytathatjuk az utunkat a Kéken a Nagy-Hideg-hegy irányába, s közben érintjük a Szabó-köveket. A terep igen nehéz ezen a közel 2,5 kilométeres szakaszon, de túl lehet élni.:)
A hideg-hegyen meg lehet pihenni, és elfogyasztani egy itókát a turistaházban, majd felkerekedni, s elkezdeni az ereszkedést a Magas-Tax irányába a Piros jelzésen. Innen ereszkedünk tovább a Piroson, majd a Kék+-on Királyrétre.
Remélem, hogy egy jó kis ízelítőt írtam le, s sokaknak kedvet tudtam csinálni eme túrához!
Mindenkit kérek, hogy jelentkezzen a fórumon, aki szeretne jönni!
A túra olyan tempóban és pihenőkkel halad, hogy a szintidőt tartani lehessen!
2011-03-05in61578332