Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van Auguszta nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2011.03.19 - Bajóti Öreg-kőtől a GetéigTavaszköszöntő túra a Keleti-Gerecsében
A túra vezetője saját kérésére törölte magát a Sétafika rendszeréből
VAGY
szabályszegés miatt ki lett tiltva!- - -
A programhoz nincs semmilyen ár feltüntetve! Ez vagy azt jelenti, hogy mindenről önállóan kell gondoskodnod (odajutás, esetleges szállás, stb.) vagy azt, hogy a program semennyi pénzbefektetést nem igényel. Érdeklődj a túravezetőnél!
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Bárki, aki bírja...
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Dorog, Vasútállomás 08:45-kor vagy Dorog, Városháza buszmegállóhely 08:50-kor
A program rövid leírása:
Táv: 21km
Szint:720m
Útvonal: Bajót - Öreg-kő - Mogyorósbánya - Kőszikla - Nagy-völgy (Tokodi pincék) - Hegyes-kő - Tokod - Gete - Dorog
Időpont:2011.03.19.szombat
Találkozó: 08:45 Dorog, Vasútállomás; innen a Városháza buszmegállóhoz (itt is lehet csatlakozni hozzánk) ballagunk, ahonnan a 09:05-ös busszal indulunk Bajótra
Költségek: Bp-Dorog MÁV menettérti 1830Ft (BKSZ-bérlettel 1280Ft) + 365Ft buszjegy költs. Bajótra - vagy telekocsi rendszer + 365Ft buszjegy
Szükséges felszerelés:Vízálló lábbeli,réteges ruházat,az időjárástól függően esővédő ruházat és kamásli,fejlámpa valamint egynapi kaja+folyadék
U.I.:Aki vonattal jön annak a Nyugatiból 07:20-kor induló járat a javallott,ami 08:36-ra érkezik Dorogra vagy a 07:40-es busz Árpád hídtól(a jegyet Dorog,Városháza megállóhelyig vegyétek).
Dorog-Városháza megállóból a 09:05-kor induló járattal buszozunk Bajótra.Innen indulva először a falu feletti Öreg-kőre kapaszkodunk fel,ahol a szép panorámában gyönyörködünk és felkeressük az ősember leleteiről híressé vált barlangokat.Ezután az Országos-Kéket taposva (melyet kisebb kitérőkkel túránk végpontjáig követünk) leereszkedünk Mogyorósbányára majd egy rövid falunézés után irány a Kőszikla, a népszerű kilátóhely.Bámészkodás után lefelé vezet az utunk a Nagyvölgybe, ahol megnézzük a borospincéket;ezután Hegyes-kő (szép kilátás) érintésével - a régebben szénbányászatáról és üveggyártásáról nevezetes - Tokodra érkezünk.Innen indulunk az utolsó (és egyben leghosszabb) \"rohamra\"- felküzdjük magunkat a Getére, ahol ismét szép kilátás vár minket.Ha egy megfelelő tempót tudunk tartani a nap folyamán, még sötétedés előtt leérünk Dorogra - ha ez nem sikerül az se baj,túrázunk egy kicsit szürkület után is (kézi- v. fejlámpát hozzatok:-)
Ha kérdésetek van írjatok a csaba.kiss1@gmail.com címre vagy hívjátok a 20/268-3331 számot.
Szint:720m
Útvonal: Bajót - Öreg-kő - Mogyorósbánya - Kőszikla - Nagy-völgy (Tokodi pincék) - Hegyes-kő - Tokod - Gete - Dorog
Időpont:2011.03.19.szombat
Találkozó: 08:45 Dorog, Vasútállomás; innen a Városháza buszmegállóhoz (itt is lehet csatlakozni hozzánk) ballagunk, ahonnan a 09:05-ös busszal indulunk Bajótra
Költségek: Bp-Dorog MÁV menettérti 1830Ft (BKSZ-bérlettel 1280Ft) + 365Ft buszjegy költs. Bajótra - vagy telekocsi rendszer + 365Ft buszjegy
Szükséges felszerelés:Vízálló lábbeli,réteges ruházat,az időjárástól függően esővédő ruházat és kamásli,fejlámpa valamint egynapi kaja+folyadék
U.I.:Aki vonattal jön annak a Nyugatiból 07:20-kor induló járat a javallott,ami 08:36-ra érkezik Dorogra vagy a 07:40-es busz Árpád hídtól(a jegyet Dorog,Városháza megállóhelyig vegyétek).
Dorog-Városháza megállóból a 09:05-kor induló járattal buszozunk Bajótra.Innen indulva először a falu feletti Öreg-kőre kapaszkodunk fel,ahol a szép panorámában gyönyörködünk és felkeressük az ősember leleteiről híressé vált barlangokat.Ezután az Országos-Kéket taposva (melyet kisebb kitérőkkel túránk végpontjáig követünk) leereszkedünk Mogyorósbányára majd egy rövid falunézés után irány a Kőszikla, a népszerű kilátóhely.Bámészkodás után lefelé vezet az utunk a Nagyvölgybe, ahol megnézzük a borospincéket;ezután Hegyes-kő (szép kilátás) érintésével - a régebben szénbányászatáról és üveggyártásáról nevezetes - Tokodra érkezünk.Innen indulunk az utolsó (és egyben leghosszabb) \"rohamra\"- felküzdjük magunkat a Getére, ahol ismét szép kilátás vár minket.Ha egy megfelelő tempót tudunk tartani a nap folyamán, még sötétedés előtt leérünk Dorogra - ha ez nem sikerül az se baj,túrázunk egy kicsit szürkület után is (kézi- v. fejlámpát hozzatok:-)
Ha kérdésetek van írjatok a csaba.kiss1@gmail.com címre vagy hívjátok a 20/268-3331 számot.
Kapcsolódő linkek:
2011-03-19in61659098