Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van József nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2011.09.03 - OKT Nógrádtól NagymarosigA Pitbull in Blue túrasorozat folytatódik: az Országos Kéktúra 17. sz. túrája Nógrádtól Nagymarosig reggeltől késő estig, egyszuszra.
Túravezető:
Fdorka
Fdorka
Galéria:
Teljes útiköltség:
2000 Ft
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Bárki, aki bírja az extrém terhelést...
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Bp. Nyugati Pályaudvar szélén, a drótkerítés előtt vagy fenn a vonat elejében.
Vonat ind. 7:07 (személy ( - Szob)) - 7:32 Vác 7:36 - 8:17 Nógrád
Visszaérkezés Nagymarosról ideális esetben az utolsó vonatok egyikével:
22:15-23:16 / 23:15-00:16
A túrából lehetőség van a Nagy-Hideg-hegyen vagy Kóspallagon kiszállni, attól függően, hogy haladunk.
Királyrét-Kismaros busz: 17:40-17:58 / 18:40-18:58
Kóspallag-Kismaros busz: 17:40-18:04 / 20:25-20:49
Kismarosról pedig csatlakozó vonattal Bp-re.
Jelentkezés ajánlott (örülök neki), de nem kötelező.
Vonat ind. 7:07 (személy ( - Szob)) - 7:32 Vác 7:36 - 8:17 Nógrád
Visszaérkezés Nagymarosról ideális esetben az utolsó vonatok egyikével:
22:15-23:16 / 23:15-00:16
A túrából lehetőség van a Nagy-Hideg-hegyen vagy Kóspallagon kiszállni, attól függően, hogy haladunk.
Királyrét-Kismaros busz: 17:40-17:58 / 18:40-18:58
Kóspallag-Kismaros busz: 17:40-18:04 / 20:25-20:49
Kismarosról pedig csatlakozó vonattal Bp-re.
Jelentkezés ajánlott (örülök neki), de nem kötelező.
A program rövid leírása:
Az Országos Kéktúra 17. sz. túrája Nógrádtól Nagymarosig, egyszuszra.
Az útvonal:
Nógrád vasútállomás - Foltán-kereszt - Csóvi - Nagy-Hideg-hegy (turistaház) - Kisinóc (turistaház) - Kóspallag - Törökmező (turistaház - valószínűleg már zárva lesz, a stemplit majd előre lezsírozom) - Köves-mező - Hegyes-tető (Julianus-torony, kilátó) - Templom-völgy - Nagymaros
A túrán min. a túráimon szokásos, 2,5 km/h teljes átlagsebességet kell tartanunk, vagy lehetőleg ennél jobbat, hogy ne az utolsó vonathoz kelljen futnunk a túra végén (tehát vagy gyorsabban megyünk, vagy kevesebbet pihenünk). Ha netán nem sikerülne tartani a tervet, akkor a Julianus-toronyban várjuk meg a reggelt.
Aki nem szeretne végigjönni a teljes távon, Nagy-Hideg-hegyen vagy Kóspallagon kiszállhat, de csak akkor jelentkezzen, ha a résztávon tudja a tempót tartani a csapattal. Rohanni nem fogunk, de szokásomtól eltérően ezen a túrán nem lesz felderítés, ide-oda elkolbászolás, bámészkodás, hanem szigorúan rajta tartom a lábam a kék úton.
Aki a teljes szakaszra jön, annak fejlámpa kötelező! (Végszükség esetére egy melegebb polár pulcsi és polifoam nem árt ha van.)
Az útvonal:
Nógrád vasútállomás - Foltán-kereszt - Csóvi - Nagy-Hideg-hegy (turistaház) - Kisinóc (turistaház) - Kóspallag - Törökmező (turistaház - valószínűleg már zárva lesz, a stemplit majd előre lezsírozom) - Köves-mező - Hegyes-tető (Julianus-torony, kilátó) - Templom-völgy - Nagymaros
A túrán min. a túráimon szokásos, 2,5 km/h teljes átlagsebességet kell tartanunk, vagy lehetőleg ennél jobbat, hogy ne az utolsó vonathoz kelljen futnunk a túra végén (tehát vagy gyorsabban megyünk, vagy kevesebbet pihenünk). Ha netán nem sikerülne tartani a tervet, akkor a Julianus-toronyban várjuk meg a reggelt.
Aki nem szeretne végigjönni a teljes távon, Nagy-Hideg-hegyen vagy Kóspallagon kiszállhat, de csak akkor jelentkezzen, ha a résztávon tudja a tempót tartani a csapattal. Rohanni nem fogunk, de szokásomtól eltérően ezen a túrán nem lesz felderítés, ide-oda elkolbászolás, bámészkodás, hanem szigorúan rajta tartom a lábam a kék úton.
Aki a teljes szakaszra jön, annak fejlámpa kötelező! (Végszükség esetére egy melegebb polár pulcsi és polifoam nem árt ha van.)
2011-09-03in33537542