Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van József nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2011.12.04 - Kutyás Mikulás a Börzsöny közepénÚtvonal: Királyrét - Bagoly-bükki-patak - Kecske-hát-bérc - (Ko) Páfrány-út - (Po) Égés-bérc - Dr. Bubó fája - Égés-tető (P, K) - Rakodó - Nagy-Hideg-hegy (turistaház) - (K4) Nyírjes-kaszáló - Hármas-forrás - (K+) Vasfazék-völgy - Királyrét (a túra végén sütögetés vagy fakultatív hosszabbítás)
Túravezető:
Fdorka
Fdorka
Galéria:
A költségekről:
Útiköltség telekocsival: kb. 4000 Ft/autó
Tömegközlekedéssel: kb. 2600 Ft/fő.
Tömegközlekedéssel: kb. 2600 Ft/fő.
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Kutyások és kutyátlan kutyabarátok
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Telekocsival
Ind. 8:00 Bp. Hungária krt.-Thököly út sarok (Báthori István park - térképet lásd a fórumban) - érk. Királyrét: 9:00
Vagy tömegközlekedéssel:
Oda: vonat ind. Bp. Nyugati 8:07 - 8:43 Kismaros busz 8:50 - 9:08
Vissza: busz ind. Királyrétről 15:40, 17:40, 18:40
16.38-kor Rénszarvas Expressz (kisvasút) Királyrétről Kismarosra.
(hazaérk. Bp-re kb. 1:15 perccel később)
A telekocsi szervezés miatt előzetes jelentkezést kérek emilben vagy a fórumon. A létszám és az autós helyek alakulását a fórumban kísérjétek figyelemmel.
Túra ind.: 9:15 túra vége: kb. 15:30
Ind. 8:00 Bp. Hungária krt.-Thököly út sarok (Báthori István park - térképet lásd a fórumban) - érk. Királyrét: 9:00
Vagy tömegközlekedéssel:
Oda: vonat ind. Bp. Nyugati 8:07 - 8:43 Kismaros busz 8:50 - 9:08
Vissza: busz ind. Királyrétről 15:40, 17:40, 18:40
16.38-kor Rénszarvas Expressz (kisvasút) Királyrétről Kismarosra.
(hazaérk. Bp-re kb. 1:15 perccel később)
A telekocsi szervezés miatt előzetes jelentkezést kérek emilben vagy a fórumon. A létszám és az autós helyek alakulását a fórumban kísérjétek figyelemmel.
Túra ind.: 9:15 túra vége: kb. 15:30
A program rövid leírása:
A decemberi kutyás túra a Börzsöny közepén lesz. Érdekes útvonal, amely egy szép patakvölgyből egy még szebb bükkös gerincen visz fel a Börzsöny tetejére - tavalyelőtt nyáron fedeztem fel.
Az útvonal: Királyrét - Bagoly-bükki-patak - Kecske-hát-bérc - (Ko) Páfrány-út - (Po) Égés-bérc - Dr. Bubó fája - Égés-tető (P, K) - Rakodó - Nagy-Hideg-hegy (turistaház) - (K4) Nyírjes-kaszáló - Hármas-forrás - (K+) Vasfazék-völgy - Királyrét.
A túra távja és nehézsége az eddigi kutyás túrákéhoz hasonló lesz, de most a hideg miatt kevesebb pihenőt fogunk tartani útközben.
A túra végén több lehetőség van, kedvünk szerint. Lehet sütögetni szalonnát vagy amit hoztok egy pihenőhelyen (a tűz mellett nem fogunk fázni) vagy a királyréti erdei büfében (virsli és hamburgerlelőhely) nassolhatunk egy kicsit. Lehet hajtányozni, vagy tehetünk még egy rövid túrát Királyrét körül.
Aki nem autóval érkezik, hazatérhet kisvasúttal, ami Rénszarvas Expresszként közlekedik, és ellátogat rá a Mikulás is.
Új fejlemény a programban:
Koránkelőknek lesz egy kis pirkadati extra: Királyrét és Szokolya között, a Pap-hegyre felmászunk napkeltében reménykedni egy kis reggeli bemelegítés keretében. A napkelte menetrend szerint 7:15 körül fog kezdődni (h7 körül indulunk a hegynek).
Odett autójával (Sóskút-Biatorbágy) indulunk kora hajnalban, Budapestről 5:30 Gellért tér, 5:45 Óbuda - az autóban még 1 elszánt elvetemültnek van hely.
Ami a többieket illeti, a túra indulása változatlan, találkozó 9:00-9:15 Királyréten a buszfordulóban.
Az útvonal: Királyrét - Bagoly-bükki-patak - Kecske-hát-bérc - (Ko) Páfrány-út - (Po) Égés-bérc - Dr. Bubó fája - Égés-tető (P, K) - Rakodó - Nagy-Hideg-hegy (turistaház) - (K4) Nyírjes-kaszáló - Hármas-forrás - (K+) Vasfazék-völgy - Királyrét.
A túra távja és nehézsége az eddigi kutyás túrákéhoz hasonló lesz, de most a hideg miatt kevesebb pihenőt fogunk tartani útközben.
A túra végén több lehetőség van, kedvünk szerint. Lehet sütögetni szalonnát vagy amit hoztok egy pihenőhelyen (a tűz mellett nem fogunk fázni) vagy a királyréti erdei büfében (virsli és hamburgerlelőhely) nassolhatunk egy kicsit. Lehet hajtányozni, vagy tehetünk még egy rövid túrát Királyrét körül.
Aki nem autóval érkezik, hazatérhet kisvasúttal, ami Rénszarvas Expresszként közlekedik, és ellátogat rá a Mikulás is.
Új fejlemény a programban:
Koránkelőknek lesz egy kis pirkadati extra: Királyrét és Szokolya között, a Pap-hegyre felmászunk napkeltében reménykedni egy kis reggeli bemelegítés keretében. A napkelte menetrend szerint 7:15 körül fog kezdődni (h7 körül indulunk a hegynek).
Odett autójával (Sóskút-Biatorbágy) indulunk kora hajnalban, Budapestről 5:30 Gellért tér, 5:45 Óbuda - az autóban még 1 elszánt elvetemültnek van hely.
Ami a többieket illeti, a túra indulása változatlan, találkozó 9:00-9:15 Királyréten a buszfordulóban.
2011-12-04in34146584