Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van József nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2012.01.29 - nebköscüsc a arúTBóklászós-kékezés naplementével
Túravezető:
Atilla
Atilla
Galéria:
Teljes útiköltség:
2360 Ft
A költségekről:
Teljes ár: 2360 Ft, 50%: 1180 Ft, 33%: 1685 Ft. Bp/BKV-bérlettel: 1895 Ft, 50%: 950 Ft, 33%: 1375 Ft. Esetleg autóval lehet még lefaragni a költségekből.
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Akik szeretik a bóklászós-felfedezős utakat (vagy akiknek még hiányoznak az érintett Kéktúra-stemplik)
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Bp Nyugati pu pénztárak, 7.40 körül igyekszem odaérni, a vonat 8.07-kor indul
A program rövid leírása:
Hogy honnan találtam ilyen idétlen nevet a túrának? Tavaly kb pont 1 éve jártunk a Börzsöny "csücskében", a "Túra a csücsökben" c. túrán. Most is ezt az utat járjuk be, csak fordítva (nos, innen a túra neve).
Persze hogy ne legyen teljesen ugyanaz, még kicsit módosítottam rajta: nem Zebegényből, hanem Kóspallagról indulunk. A kéken jutunk el Törökmezőre (ha nyitva lesz a turistaház büféje, benézünk),tovább a Julianus-toronyhoz, s ezután jön a felfedezős-bóklászós rész a Remete-barlanghoz meg a szép kilátóhelyekhez. Mikor a nap megindul az égről lefelé, keresünk egy nyugati irányba néző kilátópontot, s ha az időjárás is úgy alakul, megnézzük a naplementét. Végül a Templom-völgyön leereszkedünk Nagymarosra.
A túra utolsó km-eit már sötétben tesszük meg, ezért elemlámpát hozzatok!
Mivel a túra második felének az útvonala nem nagyon kötött, a táv- és szintadatok csak tájékozató jellegűek.
Az utazást tömegközlekedéssel tervezem, de autóval is lehet jönni. Az esetleges telekocsikat légyszi a Fórumban szervezzétek!
Persze hogy ne legyen teljesen ugyanaz, még kicsit módosítottam rajta: nem Zebegényből, hanem Kóspallagról indulunk. A kéken jutunk el Törökmezőre (ha nyitva lesz a turistaház büféje, benézünk),tovább a Julianus-toronyhoz, s ezután jön a felfedezős-bóklászós rész a Remete-barlanghoz meg a szép kilátóhelyekhez. Mikor a nap megindul az égről lefelé, keresünk egy nyugati irányba néző kilátópontot, s ha az időjárás is úgy alakul, megnézzük a naplementét. Végül a Templom-völgyön leereszkedünk Nagymarosra.
A túra utolsó km-eit már sötétben tesszük meg, ezért elemlámpát hozzatok!
Mivel a túra második felének az útvonala nem nagyon kötött, a táv- és szintadatok csak tájékozató jellegűek.
Az utazást tömegközlekedéssel tervezem, de autóval is lehet jönni. Az esetleges telekocsikat légyszi a Fórumban szervezzétek!
Kapcsolódő linkek:
2012-01-29in1177