Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van Gedeon nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2012.03.18 - Visegrádi Spartacus körFelfedező utakon és szép kilátóhelyeken megyünk egy kört a Visegrádi-hegységben
Túravezető:
Atilla
Atilla
Teljes útiköltség:
3000 Ft
A költségekről:
Teljes: 3080 Ft; 50%: 1960 Ft; 33% 2340 Ft; BKSZ/BKV bérlettel: teljes 2520 FT; 50% 1680 Ft; 33% 1970 FT. Buszos változat esetén ezekből az összegekből levonódik a komp jegy (oda-vissza 840 Ft). Autós változat megbeszélés szerint.
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Akitket nem zavar, ha időnként nem jelzésen, néha esetleg nem is úton megyünk.
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Utazás formájától függően:
Tömegközlekedős: 7.40 Nyugati pu pénztárak
Telekocsis: 9 óra után (ahogy a komp átér) Visegrád rév állomás
Tömegközlekedős: 7.40 Nyugati pu pénztárak
Telekocsis: 9 óra után (ahogy a komp átér) Visegrád rév állomás
A program rövid leírása:
Hiába a hosszú hétvége, az embernek össze tudnak jönni úgy a teendői, hogy nem tud több napra elutazni. De hogy mégse ücsörögjünk a várható szép időben otthon, gyerünk ki a Visegrádi-hegységbe!
Az útvonal tartalmaz jelzett és jelzetlen - néha úttalan - utakat, szép kilátóhelyeket, patakvölgyet és egy elhagyott katonai területet.
Nagymarosról átkompolunk Visegrádra (a dunakanyari busz heringjét kihagyjuk), itt találkozunk a telekocsisokkal, illetve a busszal érkezőkkel. Aztán indul a túra:
Visegrád - Nagy-Villám - Borjúfő - Barát-halom - Urak asztala - Ötszögű-rét - Szent-László-völgy - Lepence-völgy - Spartacus-ösvény - Apátkúti-völgy - Visegrád.
Tervezett táv: 22-24 km, ahogy sikerül. Szint emelkedés 1000 m körül várható.
Érintünk szép kilátóhelyeket, meg patakvölgyet is. Település menet közben nem lesz, az egyetlen menekülési lehetőség (féltávon túl) a Szent László-völgy végétől bemenni Pilisszentlászlóra.
Utazási lehetőségek:
Telekocsi: légyszíves a fórumban szervezzétek
Vonat+komp: találkozási pontnál leírtak szerint
Busz: 880-as busz Újpest vá-tól 7.35-kor indul
Mivel több találkozási pont van, légyszíves jelentkezzél s írd meg, hova jössz, hogy fölöslegesen sehol ne várjunk senkire.
Terv szerint csak nappali program, de elmelámpa nem árt ha van nálad!
Az útvonal tartalmaz jelzett és jelzetlen - néha úttalan - utakat, szép kilátóhelyeket, patakvölgyet és egy elhagyott katonai területet.
Nagymarosról átkompolunk Visegrádra (a dunakanyari busz heringjét kihagyjuk), itt találkozunk a telekocsisokkal, illetve a busszal érkezőkkel. Aztán indul a túra:
Visegrád - Nagy-Villám - Borjúfő - Barát-halom - Urak asztala - Ötszögű-rét - Szent-László-völgy - Lepence-völgy - Spartacus-ösvény - Apátkúti-völgy - Visegrád.
Tervezett táv: 22-24 km, ahogy sikerül. Szint emelkedés 1000 m körül várható.
Érintünk szép kilátóhelyeket, meg patakvölgyet is. Település menet közben nem lesz, az egyetlen menekülési lehetőség (féltávon túl) a Szent László-völgy végétől bemenni Pilisszentlászlóra.
Utazási lehetőségek:
Telekocsi: légyszíves a fórumban szervezzétek
Vonat+komp: találkozási pontnál leírtak szerint
Busz: 880-as busz Újpest vá-tól 7.35-kor indul
Mivel több találkozási pont van, légyszíves jelentkezzél s írd meg, hova jössz, hogy fölöslegesen sehol ne várjunk senkire.
Terv szerint csak nappali program, de elmelámpa nem árt ha van nálad!
2012-03-18in9165