Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van József nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2012.03.25 - Börzsöny Kemencéről támadvaBörzsönybe hívlak titeket. Feketevölgyből indulunk és ide is érkezünk.
Túravezető:
Blue Mali
Blue Mali
Indulás:
2012.03.25 08.30 (vasárnap)
Tájegység:
Börzsöny
Táv:
18 km
Szintemelkedés:
Menet közben kiderül...
Teljes útiköltség:
5600 Ft
A költségekről:
5600.-ft/ Autó- ez az összeg oszlik el az autóban ülők számával.
Kérlek hozzál aprópénzt magaddal.
2fő: 2800.-
3fő: 1850.-
4fő: 1400.-
5fő: 1100.-
Kérlek hozzál aprópénzt magaddal.
2fő: 2800.-
3fő: 1850.-
4fő: 1400.-
5fő: 1100.-
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Bárki, aki bírja...
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Budapesten, illetve köztes helyeken Kemencéig.
Helyszínen: Kemence (Feketevölgyi panziónál).
Helyszínen: Kemence (Feketevölgyi panziónál).
A program rövid leírása:
FIGYELEM!!! ÓRAÁTÁLLÍTÁS LESZ!!!
Sziasztok!
Ismét a Börzsöny a cél.
Kemencéről indulunk, a Feketevölgy Panziótól, és oda is érkezünk vissza.
Túránkat a Csarna-patak völgyében kezdjük el a börzsönyi-kék jelen egészen a Hamuházig, innen a kék+-on ballagunk Halyagos (Postás-kulcsosházig) ameddig is járt hajdan a fát szállító kisvasút. Sajnos Fekete-völgytől már csak a megrongálódott sinek, töltések, hidak emlékeztetnek erre. Fekete-rétnél már a KÉK háromszögön kaptatunk fel a Kőkórsó nevű kilátópontig. Tovább megyünk addig, ameddig nem csatlakozik a Piros, Zöld turistaút, ezen megyünk tovább, majd a Piros jobbra elhagy minket, és megyünk a Zöldön tovább Magosfára (Tátralátó, szép időben látni a Tátrát!) Tovább gyaloglunk az Esztergályos helyig, majd jobbra egy kis kitérőt teszünk, és jelzetlen úton, illetve toronyiránt lejutunk a Felső-Tamásvár-bércre, és itt begyűjtjük a Várkódot. Vissza a Zöldre, és indulunk a Dosnya-nyergen keresztül a Miklós-tetőre, ahol is megcsodáljuk a kilátást, tovább a Godó-rétre, ahol is láda van, meg szép kilátás. Innen már erős lejtéssel ereszkedünk a kocsiig.
4 pihenőt fogunk tartani, ez 2X 10, illetve 2X 20 perc lesz kb.
2 geoládát fogunk felkeresni, illetve 1 db. várkódot, aki nem szeret ládázni/várkódozni, az addig ehet-ihat, pihenhet, illetve aludhat:)))
Kb. 3.8 km/h sebességgel fogunk haladni.
A túra végén beülünk egy általunk felfedezett kocsmába/presszóba, és elfogyasztunk egy italt.
Bármi kérdés, észrevétel van kérem jelezzétek a fórumon!
Remélem sikerül ismét egy jó programot összehozni.
2012-03-25in9424