Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van József nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2013.05.05 - Királyrét 30Teljesítménytúra a Börzsönybe.Útvonal Kismaros - Verőce - Magyarkút - Királyrét - Kisinóc - Kóspallag - Kismaros
Túravezető:
Aszú
Aszú
Teljes útiköltség:
2000 Ft
Összes egyéb költség:
1000 Ft
A költségekről:
Útiköltség+Nevezési díj
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Bárki, aki bírja...
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Indulás: 2013.05.05. Budapest Nyugati pályaudvar 07:07-kor Szobra induló vonatnál Kismarosra váltott jeggyel.
08:00 Kismaros, kisvasút végállomás Én itt leszek.
08:00 Kismaros, kisvasút végállomás Én itt leszek.
A program rövid leírása:
Útvonal: Kismarostól Verőcéig a 12-es út kerékpárútján. - Verőcére érve a főútról a József Attila utcán Verőce vasútállomáshoz ( 1. ellenőrző pont ) Verőce vasútállomástól a piros sáv felmegy a lépcsősor mellett, a katolikus templomot mellőzve, majd leereszkedik a Csattogó-völgy széléhez, ott villanyoszlopon van piros sáv jelzés. Itt nem kell balra fordulni a völgybe, hanem irányt tartva továbbmenni egyenesen (balról mellőzzük a Csattogót, jobbra fentebb a Borbély-hegy látszik). Hétvégi házak közt megy a piros sáv, majd kiér a vasútvonal mellé (Bz, Vác-Balassagyarmat), azt még Magyarkút megálló előtt keresztezi sréhen, majd az új építésű, széles, facölöpös hídon megy át (itt érintve az új piros négyzet jelzést). A híd után a P4 jobbra megy, a piros sáv pedig balra!, párhuzamosan a patakkal, a sarkon jobbra, majd a következő sarkon egyből balra, a patakkal irányt tartva. Egy idő után, az utolsó házat is elhagyva már látszik is a Les-völgyi patak ismét, onnantól annak völgyében halad a piros sáv. Szokolya vasútállomás a ( 2. ellenőrző pont , és frissítő állomás) . Tovább a felújított piros sáv jelzésen a királyréti büféig. ( 3. ellenőrző pont , és frissítő állomás és 15km-es táv CÉL ) Tovább 30-as táv: - Királyrétről a zöld sáv jelzésen, majd Kisinóc előtt a kék sáv jelzésen a Kisinóci Turistaházig. ( 4. ellenőrző pont ) - Kisinócról a kék sáv jelzésen Kóspallagra, a főút nagy kanyarjáig. ( 5. ellenőrző pont , és frissítő állomás) Kóspallagról a sárga sáv jelzésen Kismarosra, a kisvasút végállomásáig, a CÉL-ig.
2013-05-05in1515157