Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van József nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2015.09.27 - Kéktúra a búcsúba - újraEgy régi, 2011-es túrám eszembe jutott - és arra gondoltam, jó ötlet lenne Nógrádot újra útba ejteni szeptember utolsó hétvégéjén. Akkor (és a korábbi években) út közben a szeptember utolsó vasárnapján tartott Nógrádi búcsúba csöppentünk. Már rég volt, nem tudom, idén is lesz-e buli, aktuális infót nem találtam róla, ha nem, akkor a vár alatti búfelejtőben lehet enni-inni.
Túravezető:
Fdorka
Fdorka
A programhoz nincs semmilyen ár feltüntetve! Ez vagy azt jelenti, hogy mindenről önállóan kell gondoskodnod (odajutás, esetleges szállás, stb.) vagy azt, hogy a program semennyi pénzbefektetést nem igényel. Érdeklődj a túravezetőnél!
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Bárki, aki bírja...
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Túra indul: Szendehely-Katalinpuszta 08:15
Utazás lehet telekocsi rendszerben is, (anyósülés előtt, láb alatt utazó) Cefre kutty fuvart vállaló autós jelentkező esetén. Ez esetben körbe kanyarítom a túrát.
Találkozó: 7:30 Hungária-Thököly (Báthory István park)
Tömegközlekedés esetén:
Indulás: 7:30 Bp., Újpest Városkapu távolsági autóbusz állomás
- érk. Szendehely-Katalinpuszta 08:10
(a busz Szendehely-Katalinpuszta előtt nem áll meg!)
A buszra jegyváltás előre, a metrókijáratnál.
Hazaút vonattal: Verőce 19:18 - Budapest-Nyugati 19:54
Autósoknak csatlakozási lehetőség:
Odafele Vác aut. pu. 7:55 - Szendehely, Katalinpuszta 8:09
Visszafelé Verőcéről Vácra vonattal.
Utazás lehet telekocsi rendszerben is, (anyósülés előtt, láb alatt utazó) Cefre kutty fuvart vállaló autós jelentkező esetén. Ez esetben körbe kanyarítom a túrát.
Találkozó: 7:30 Hungária-Thököly (Báthory István park)
Tömegközlekedés esetén:
Indulás: 7:30 Bp., Újpest Városkapu távolsági autóbusz állomás
- érk. Szendehely-Katalinpuszta 08:10
(a busz Szendehely-Katalinpuszta előtt nem áll meg!)
A buszra jegyváltás előre, a metrókijáratnál.
Hazaút vonattal: Verőce 19:18 - Budapest-Nyugati 19:54
Autósoknak csatlakozási lehetőség:
Odafele Vác aut. pu. 7:55 - Szendehely, Katalinpuszta 8:09
Visszafelé Verőcéről Vácra vonattal.
Jelentkezés:
Jelentkezést kérek, hogy tudjam, kire számítsak, és azért is, mert egyedül nem megyek.
A program rövid leírása:
Egy régi, 2011-es túrám eszembe jutott - és arra gondoltam, jó ötlet lenne Nógrádot újra útba ejteni szeptember utolsó hétvégéjén. Akkor (és a korábbi években) út közben a szeptember utolsó vasárnapján tartott Nógrádi búcsúba csöppentünk. Már rég volt, nem tudom, idén is lesz-e buli, aktuális infót nem találtam róla, ha nem, akkor a vár alatti búfelejtőben lehet enni-inni.
Útvonal: Szendehely-Katalinpuszta - Rockenbauer kopjafa - Szendehely - halastó - Magyarkút - Magas-hegy - Nagy-Kő-hegy (szép kilátás) - Nógrád - Nógrádi vár - Rác-hegy - Morgó-patak - Magyarkút - Borbély-hegy (szép kilátás) - Verőce/Szendehely-Katalinpuszta
A túra első fele az Országos Kéken vezet Nógrádig, közben lesz egy-két apró kitérő: megnézünk egy halastavat Szendehely mellett, és még egyet a Magas-hegy tetején. A Kő-hegyről a kilátás alapos szemügyre vétele után leereszkedünk Nógrádra. Megnézzük a várat, és ha van búcsú, akkor elidőzünk egy kicsit. Ha nincs, akkor a vár alatti búfelejtőben lehet enni-inni.
A túra második felében a P+ majd a P jelzésen a Morgó-patak majd a Les-völgyi patak völgyében túrázunk Magyarkútig. Ha jól haladtunk, akkor itt megállhatunk pihenőre a Korcsma a pipáshoz fogadóban.
Innen kicsit tovább és feljebb, a Borbély-hegy tetejéről reményeim szerint szép kilátás nyílik a naplementében fürdő Dunakanyarra. A naplemente nem vár, fél7-ig fel kell érnünk a csúcsra. Miután lement, mi is lemegyünk a verőcei vasútállomásra vagy Katalinpusztára.
Mivel útközben elidőzünk kilátópontokon, a nógrádi búcsúban és/vagy a Pipásnál, ezért aki jön, számítson arra, hogy cserébe menet közben jobban meghúzzuk a tempót.
Olyanokra számítok akik bírják a lendületes tempót, végig jönnek a teljes távon, nem dőlnek ki az út felénél.
Útvonal: Szendehely-Katalinpuszta - Rockenbauer kopjafa - Szendehely - halastó - Magyarkút - Magas-hegy - Nagy-Kő-hegy (szép kilátás) - Nógrád - Nógrádi vár - Rác-hegy - Morgó-patak - Magyarkút - Borbély-hegy (szép kilátás) - Verőce/Szendehely-Katalinpuszta
A túra első fele az Országos Kéken vezet Nógrádig, közben lesz egy-két apró kitérő: megnézünk egy halastavat Szendehely mellett, és még egyet a Magas-hegy tetején. A Kő-hegyről a kilátás alapos szemügyre vétele után leereszkedünk Nógrádra. Megnézzük a várat, és ha van búcsú, akkor elidőzünk egy kicsit. Ha nincs, akkor a vár alatti búfelejtőben lehet enni-inni.
A túra második felében a P+ majd a P jelzésen a Morgó-patak majd a Les-völgyi patak völgyében túrázunk Magyarkútig. Ha jól haladtunk, akkor itt megállhatunk pihenőre a Korcsma a pipáshoz fogadóban.
Innen kicsit tovább és feljebb, a Borbély-hegy tetejéről reményeim szerint szép kilátás nyílik a naplementében fürdő Dunakanyarra. A naplemente nem vár, fél7-ig fel kell érnünk a csúcsra. Miután lement, mi is lemegyünk a verőcei vasútállomásra vagy Katalinpusztára.
Mivel útközben elidőzünk kilátópontokon, a nógrádi búcsúban és/vagy a Pipásnál, ezért aki jön, számítson arra, hogy cserébe menet közben jobban meghúzzuk a tempót.
Olyanokra számítok akik bírják a lendületes tempót, végig jönnek a teljes távon, nem dőlnek ki az út felénél.
2015-09-27in1642823