Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van Auguszta nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2016.07.03 - Nagy(on)-Hideg-hegyForró nyári napon igyekszünk mielőbb hidegre kerülni. Azaz a Nagy-Hideg-hegyre, ahol reméljük nagyon hideg lesz. Odáig hűvös völgyeken át túrázunk, a Börzsöny csúcsán át.
Túravezető:
Fdorka
Fdorka
A költségekről:
útiköltség: kb. 5000 Ft/autó (benzinköltség)
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Csak az jöjjön, aki bírja, aki tudja, hogy végig csinálja
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
7:30 Hungária-Thököly (Báthory István park, a vasúti töltés alatt)
8:30 Diósjenő, Havas presszó (Petőfi u. 55.)
visszaérkezés Diósjenőre kb. 20:00
Utazás telekocsi rendszerben, ezért (anyósülés előtt, láb alatt utazó) Cefre kutty fuvarra jelentkezőt is várok.
8:30 Diósjenő, Havas presszó (Petőfi u. 55.)
visszaérkezés Diósjenőre kb. 20:00
Utazás telekocsi rendszerben, ezért (anyósülés előtt, láb alatt utazó) Cefre kutty fuvarra jelentkezőt is várok.
A program rövid leírása:
A túránk a régi Musli nevű kisvasút sínei mentén egy völgyben fog felfelé vezetni, fenn Csóványoson felmászunk a toronyba. Innen a „szokásos” útvonalon, a Hangyás-hegyen és az Égés-tetőn át megyünk a Nagy-Hideg-hegyre, de nem mulasztjuk el kis kitérőt tenni a csodás panoráma kedvéért a Hangyás-bércre.
A Nagy-Hideg-hegyen hűsölünk egy kicsit a turistaháznál, majd visszafordulunk és az Oltár-kő felé vesszük az irányt. A Nagy-Mána bércen fogunk leereszkedni Királyházára, onnan tovább a Kámorra, végül vissza Diósjenőre.
útvonal röviden: Diósjenő - Csehvár - Musli vasút nyoma - Musli-forrás - Csóványos - Hangyás-bérc - Nagy-Hideg-hegy - Oltár-kő - Sasfészek-bérc - Nagy-Mána - Királyháza - Bugyihó - Csánki-kert - Kámor - Diósjenő
A túra nem lesz könnyű, ellenben elég nehéz, jó sok meredekkel fel meg le, csak elszánt elvetemülteknek.
A Nagy-Hideg-hegyen hűsölünk egy kicsit a turistaháznál, majd visszafordulunk és az Oltár-kő felé vesszük az irányt. A Nagy-Mána bércen fogunk leereszkedni Királyházára, onnan tovább a Kámorra, végül vissza Diósjenőre.
útvonal röviden: Diósjenő - Csehvár - Musli vasút nyoma - Musli-forrás - Csóványos - Hangyás-bérc - Nagy-Hideg-hegy - Oltár-kő - Sasfészek-bérc - Nagy-Mána - Királyháza - Bugyihó - Csánki-kert - Kámor - Diósjenő
A túra nem lesz könnyű, ellenben elég nehéz, jó sok meredekkel fel meg le, csak elszánt elvetemülteknek.
2016-07-03in1658349