Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van Mónika nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2010.10.22 - Zempléni pittbullEgy kellemesen húzós kis túrát terveztem az Okt 23.-i hétvégére. A bázisunk Makkoshotyka lesz, Vilma néni rezidenciája, a túra pedig az ősz egyik utolsó, gyönyörő hétvégéjén felvezet minket a Zemplén szép kilátóhelyeire.
Túravezető:
Mars3696
Mars3696
Indulás:
2010.10.22 16.30 (péntek)
Érkezés:
2010.10.24 (vasárnap)
Tájegység:
Zempléni-hegység
Táv:
50 km
Szintemelkedés:
1450 m
Teljes útiköltség:
4300 Ft
Teljes szállásköltség:
4000 Ft
Összes egyéb költség:
2000 Ft
A költségekről:
Az útiköltségnél autónként 4 személlyel számoltam.
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Bárki, aki nem retten meg a borospince sötétjétől és a Zemplén meredélyeitől
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Újpest - Városkapu metrómegálló feletti parkoló.
A program rövid leírása:
Autóval megyünk le, így szükség van autósokra. Pillanatnyilag 8 fővel számolok!
Péntek délután indulás 16:30-kor Újpest Városkaputól. Nagyjából 21:00 óra felé érünk Makkoshotykára, mivel érintjük Tállyát is, ahol jóféle borocskát veszünk. Vacsora és fekvés, mert másnap korán kelünk.
Szombat reggel indulás Makkoshotykáról Hercegkút felé a Kőporosi pincesor előtt elhaladva, majd a P(Rákóczi-túristaút) jelen Komlóskáig. Innen a Z jelzésen felmegyünk Újhutára. Itt kis pihi, aztán a Knsz jelen fel a Szpalanyica-völgyön. Időjárástól függően: szép, tiszta időben nyugat felé indulunk a K jelzésen és felmászunk a Sólyom-bércre és utána visza, ha nem annyira tiszta az idő, akkor kelet felé indulunk és kimegyünk a Kerek-kőhöz. Innen a K jelzésen a Gerendás-rét, az Eszkála-rét és a Kecske-hát érintésével visszamegyünk Makkoshotykára. Ez egész
napos túra lesz: sokat megyünk, ebből felét felfelé. (33.5 Km, 1100m)
Vasárnap reggeli után átmegyünk Abaújszántóra. Innen a régi zsinagógától felmegyünk a Z jelzésen a Nagy-Murga nyergére, majd tovább a Z jelzésen a Csonkás-nyeregig. Innen vagy a Z jelzésen vagy pedig tökön-babon át leereszkedünk a Tállyai Kőbányáig, aztán a P jelzésen be Tállyára. (14Km 350m)
Vacsorát mindkét este főz nekünk Vilma néni, reggelit tudunk venni a boltba vagy lehet hozni is száraz cuccokat.
Péntek délután indulás 16:30-kor Újpest Városkaputól. Nagyjából 21:00 óra felé érünk Makkoshotykára, mivel érintjük Tállyát is, ahol jóféle borocskát veszünk. Vacsora és fekvés, mert másnap korán kelünk.
Szombat reggel indulás Makkoshotykáról Hercegkút felé a Kőporosi pincesor előtt elhaladva, majd a P(Rákóczi-túristaút) jelen Komlóskáig. Innen a Z jelzésen felmegyünk Újhutára. Itt kis pihi, aztán a Knsz jelen fel a Szpalanyica-völgyön. Időjárástól függően: szép, tiszta időben nyugat felé indulunk a K jelzésen és felmászunk a Sólyom-bércre és utána visza, ha nem annyira tiszta az idő, akkor kelet felé indulunk és kimegyünk a Kerek-kőhöz. Innen a K jelzésen a Gerendás-rét, az Eszkála-rét és a Kecske-hát érintésével visszamegyünk Makkoshotykára. Ez egész
napos túra lesz: sokat megyünk, ebből felét felfelé. (33.5 Km, 1100m)
Vasárnap reggeli után átmegyünk Abaújszántóra. Innen a régi zsinagógától felmegyünk a Z jelzésen a Nagy-Murga nyergére, majd tovább a Z jelzésen a Csonkás-nyeregig. Innen vagy a Z jelzésen vagy pedig tökön-babon át leereszkedünk a Tállyai Kőbányáig, aztán a P jelzésen be Tállyára. (14Km 350m)
Vacsorát mindkét este főz nekünk Vilma néni, reggelit tudunk venni a boltba vagy lehet hozni is száraz cuccokat.
Kapcsolódő linkek:
2010-10-22in61373106