Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van Andrea nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2011.04.16 - Szalamandra túra a BörzsönybenÚtvonal: Királyrét - Nagy-Hideg-hegy - Spartacus-forrás - Csóványos - Foltán-kereszt - Dugóhúzó - Diósjenő-vasútállomás
A túra vezetője saját kérésére törölte magát a Sétafika rendszeréből
VAGY
szabályszegés miatt ki lett tiltva!- - -
A programhoz nincs semmilyen ár feltüntetve! Ez vagy azt jelenti, hogy mindenről önállóan kell gondoskodnod (odajutás, esetleges szállás, stb.) vagy azt, hogy a program semennyi pénzbefektetést nem igényel. Érdeklődj a túravezetőnél!
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Bárki, aki bírja...
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Szokolya-Királyrét
A program rövid leírása:
Időpont: 2011.04.16. szombat
Találkozó: 09:10 Királyrét
Költségek: Bp. Nyugati-pu. - Kismaros vonatjegy 915Ft (BKSZ bérlettel 735Ft)+ 245Ft buszjegy költség Királyrétre, Diósjenő - Bp.Nyugati vonatjegy 1280Ft (BKSZ bérlettel nem tudom mennyi, de az biztos, hogy olcsóbb)
Szükséges felszerelés: vízálló lábbeli, réteges és esővédő ruházat, egynapi kaja+folyadék(megj.:útközben lesz étkezési lehetőség a Nagy-Hideg-hegyi turistaházban)
Aki vonattal jön, annak a Nyugatiból 07:41-kor iduló vonatot javaslom( a 08:07-es a Vác-Kismaros vonal felújítási munkálatai miatt lehet, hogy nem éri el a kismarosi buszt).
Aki autóval jön, annak a legegyszerűbb ha Vácon hagyja az autót és a buszállomásról 08:30-kor induló busszal utazik Szokolya, Királyrétre (a vonatosok is erre a járatra szállnak fel Kismaroson),majd visszafelé Diósjenőről Vácig vesz vonatjegyet.
Ha a túrát esős idő előzi meg - netán aznap is esik - foltos szalamandrákkal is találkozhatunk a patakok, források környékén. Napos, száraz idő esetén viszont kárpótol minket a Magas-Börzsöny minden szépsége (a szalamandrák láthatóságát ugyanis garantálni nem tudom :-)) .Királyrétről indulunk - leküzdve a tervezett szintkülönbség túlnyomó részét - NagyHideg-hegyre a Vasfazék-völgyön keresztül. A fáradalmak után a Nagy-Hideg-hegyi turistaházban lehetőségünk lesz meleg étellel, sörrel, kávéval jutalmazni magunkat.
Ebéd után a Csóványos felé vesszük az irányt, és a Spartacus-forrás érintésével útba ejtjük a Szabó-köveket és a Haramia-lyukat is (közben több helyütt is megállunk élvezni a szép panorámát). A Csóványosra érve jöhet a jól megérdemelt pihenő, hisz itt érjük el a túránk és egyben a Börzsöny legmagasabb pontját. Innen már szinte csak lefelé visz az utunk - a Foltán-kereszt érintésével - Diósjenőre.
Hazaérkezés Budapestre az esti órákban várható.
Ha kérdésetek van írjatok a csaba.kiss1@gmail.com címre vagy hívjátok a 20/268-3331-es számot.
Találkozó: 09:10 Királyrét
Költségek: Bp. Nyugati-pu. - Kismaros vonatjegy 915Ft (BKSZ bérlettel 735Ft)+ 245Ft buszjegy költség Királyrétre, Diósjenő - Bp.Nyugati vonatjegy 1280Ft (BKSZ bérlettel nem tudom mennyi, de az biztos, hogy olcsóbb)
Szükséges felszerelés: vízálló lábbeli, réteges és esővédő ruházat, egynapi kaja+folyadék(megj.:útközben lesz étkezési lehetőség a Nagy-Hideg-hegyi turistaházban)
Aki vonattal jön, annak a Nyugatiból 07:41-kor iduló vonatot javaslom( a 08:07-es a Vác-Kismaros vonal felújítási munkálatai miatt lehet, hogy nem éri el a kismarosi buszt).
Aki autóval jön, annak a legegyszerűbb ha Vácon hagyja az autót és a buszállomásról 08:30-kor induló busszal utazik Szokolya, Királyrétre (a vonatosok is erre a járatra szállnak fel Kismaroson),majd visszafelé Diósjenőről Vácig vesz vonatjegyet.
Ha a túrát esős idő előzi meg - netán aznap is esik - foltos szalamandrákkal is találkozhatunk a patakok, források környékén. Napos, száraz idő esetén viszont kárpótol minket a Magas-Börzsöny minden szépsége (a szalamandrák láthatóságát ugyanis garantálni nem tudom :-)) .Királyrétről indulunk - leküzdve a tervezett szintkülönbség túlnyomó részét - NagyHideg-hegyre a Vasfazék-völgyön keresztül. A fáradalmak után a Nagy-Hideg-hegyi turistaházban lehetőségünk lesz meleg étellel, sörrel, kávéval jutalmazni magunkat.
Ebéd után a Csóványos felé vesszük az irányt, és a Spartacus-forrás érintésével útba ejtjük a Szabó-köveket és a Haramia-lyukat is (közben több helyütt is megállunk élvezni a szép panorámát). A Csóványosra érve jöhet a jól megérdemelt pihenő, hisz itt érjük el a túránk és egyben a Börzsöny legmagasabb pontját. Innen már szinte csak lefelé visz az utunk - a Foltán-kereszt érintésével - Diósjenőre.
Hazaérkezés Budapestre az esti órákban várható.
Ha kérdésetek van írjatok a csaba.kiss1@gmail.com címre vagy hívjátok a 20/268-3331-es számot.
Kapcsolódő linkek:
2011-04-16in61737771