Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van Auguszta nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2012.04.22 - Duna-kanyar panorámák hullámvasútrólÚtvonal: Kismaros, v.m. - (Z) Nagy-Morgó - Gál-hegy - (P+) Pusztatorony, Toronyalja-tó - (P) Pálos kolostorrom - Törökmező (turistaház) - (Z4) Só-hegy - (Z3) Zammerhof-kilátó maradványai - Eszperantó-hegy - Gubacsi-hálás - Kapu-hegy - Fehér-hegy - Köves-mező - (K) Világos-tér (S) - Remetekereszt-bérc - Zebegény
Túravezető:
Fdorka
Fdorka
Galéria:
Teljes útiköltség:
1500 Ft
A költségekről:
4.000 Ft/autó + vonatjegy 310 Ft Zebegény-Kismaros között.
vagy vonatjegy kb. 2000 Ft/fő
vagy vonatjegy kb. 2000 Ft/fő
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Akik szeretik a szép kilátást
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Vonattal megyünk, ind.: 8:07 Bp. Nyugati - érk. Kismaros 8:43
Találkozó a vonat végében.
Túra ind. 9:00 Kismaros - Túra vége: 20:00 Zebegény
Hazaindulás: Zebegényből 20:06-kor induló vonattal. Kismarosra érk. 20:19, Bp. Nyugati: 21:16.
Találkozó a vonat végében.
Túra ind. 9:00 Kismaros - Túra vége: 20:00 Zebegény
Hazaindulás: Zebegényből 20:06-kor induló vonattal. Kismarosra érk. 20:19, Bp. Nyugati: 21:16.
A program rövid leírása:
A Börzsöny szélét fogjuk bejárni, ahonnan mindenféle perspektívából láthatjuk a Duna-kanyart. Remélem tiszta lesz az idő, és Zebegényben a kilátóból meg tudjuk nézni a Duna fölött lenyugvó napot. Persze előtte lesz egy kis emelkedő, meg lejtő - aztán még egy és még egy, csak a szokásos módon.
Útvonal: Kismaros, v.m. - (Z) Nagy-Morgó - Gál-hegy - (P+) Pusztatorony (Várak a Börzsönyben), Toronyalja-tó - (P) Pálos kolostorrom - Törökmező (turistaház) - (Z4) Só-hegy - (Z3) Zammerhof-kilátó maradványai - Eszperantó-hegy - Gubacsi-hálás - Kapu-hegy - Fehér-hegy - Köves-mező - (K) Világos-tér (S) - Remetekereszt-bérc - Zebegény (Várak a Börzsönyben)
Útközben hosszabb pihenőt tartunk először is a startban Kismaroson, ahol állítólag belga meggysör lelőhely van. :) ebédidőben pedig Törökmezőn a turistaháznál. Aztán és közben mindenféle kilátóhelyeken. Cserébe viszont menet közben a lábunkat szedni kell, hogy legyen idő bámészkodni - ezért "rohanós" és "bámészkodós" szakaszok fogják váltani egymást.
Teljes átl. sebesség 3 km/h, haladási átl. seb. 4 km/h körül tervezett.
Útvonal: Kismaros, v.m. - (Z) Nagy-Morgó - Gál-hegy - (P+) Pusztatorony (Várak a Börzsönyben), Toronyalja-tó - (P) Pálos kolostorrom - Törökmező (turistaház) - (Z4) Só-hegy - (Z3) Zammerhof-kilátó maradványai - Eszperantó-hegy - Gubacsi-hálás - Kapu-hegy - Fehér-hegy - Köves-mező - (K) Világos-tér (S) - Remetekereszt-bérc - Zebegény (Várak a Börzsönyben)
Útközben hosszabb pihenőt tartunk először is a startban Kismaroson, ahol állítólag belga meggysör lelőhely van. :) ebédidőben pedig Törökmezőn a turistaháznál. Aztán és közben mindenféle kilátóhelyeken. Cserébe viszont menet közben a lábunkat szedni kell, hogy legyen idő bámészkodni - ezért "rohanós" és "bámészkodós" szakaszok fogják váltani egymást.
Teljes átl. sebesség 3 km/h, haladási átl. seb. 4 km/h körül tervezett.
Kapcsolódő linkek:
2012-04-22in37898