Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van Mónika nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2014.05.01 - Majális Telkibányán4 napos hosszú hétvégi túra a Zemplénben, Telkibánya környékén.
Túravezető:
Fdorka
Fdorka
Indulás:
2014.05.01 08.00 (csütörtök)
Tájegység:
Zempléni-hegység
Táv:
Menet közben kialakul...
Szintemelkedés:
Menet közben kiderül...
Galéria:
Teljes útiköltség:
7000 Ft
Teljes szállásköltség:
10500 Ft
Összes egyéb költség:
9500 Ft
A költségekről:
Útiköltség: kb. 25.000 Ft/autó + autópálya matrica (3.000 Ft), ez oszlik a benne ülők között.
Szállásköltség: 10.500 Ft
Kajaköltség: 9.500 Ft
Szállásköltség: 10.500 Ft
Kajaköltség: 9.500 Ft
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Bárki, aki bírja...
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Találkozó Tállyán 10:00-kor (legkésőbb) Kiss György és Hollókői István Pincészete, Honvéd utca 6 Tállya - menetidő Budapestről kb. 2 óra
A program rövid leírása:
1. nap: odaútban megállunk Tállyán bort felvenni, azután Boldogkőváralján, ahol megnézzük a várat és a Péchy-Zichy kastélyt és ha van kedv és idő rá, a Hernád partjára is kimehetünk. Végül továbbutazunk a szállásunkra, Telkibányára. Délután felderítjük a környéket.
2. nap:
Reggel 8-kor indulunk a szállásról, az autókkal elgurulunk Pálházára, a kisvasút végállomására. A kisvasút 8:30-kor indul, Kőkapuig utazunk vele.
A Pálházi kisvasút a legrégebbi működő kisvasutak közé tartozik. Különlegessége az egyre beszűkölő völgyben vezető vonala, melynek Kőkapu megállóhelyénél a kő kapu sziklájába vájt alagúton halad át, egy nagyszerű fekvésű vadászkastély alatt.
Túraútvonal: Kőkapu - Páfrány tanösvény - Rostalló - (S) Ördög-patak - Mlaka-rét - Sólyom-bérc - (K) István-kút - Nagy-Péter-mennykő - Pengő-kő - Kavicsbánya-rét - (Z) Bohó-hegy - Hemzső-bérc - Hatvanas-nyereg - Telkibánya
(A bércek tetejére kitérővel mászunk fel, aki pihenni akar, kihagyhatja.)
táv: kb. 25 km, szintemelkedés: kb. 700 m
Este a sofőrök visszahozzák az autókat Pálházáról.
3. nap
A szállásról elgyalogolunk a Regéci várhoz, és Mogyoróskán fejezzük be a túrát.
Túraútvonal: Telkibánya - (P) Pálos kolostorrom - Kis-patak - Amadé várrom (szép kilátás) - Téglás-kő - Borsó-hegy (KFOR repülõgép-baleset emlékmûve) - Sólyom-kő (szép kilátás) - Regéc - Regéci vár - (K) Mogyoróska
táv: kb. 25 km, szintemelkedés: kb. 900 m
Itt Rolandot kérjük meg, hogy a sofőröket vigye vissza az autókért, akik aztán eljönnek a többiekért.
4. nap
Reggel összepakoljuk a szobákat, és útra készen a csomagokat, és átmegyünk Füzérre. Innen körtúrát teszünk a Nagy-Milicre és vissza.
Túraútvonal: Füzér - (K) Füzéri vár - Kakas-bérc - Nagy-Milic - (Z, S) Sikárosi kilátó - Magyarország legészakibb pontja - (K+) Füzér
táv: kb. 16 km, szintemelkedés: kb. 700 m
A túra után hazautazás.
Az ellátás "all inclusive" - Roland főztje első nap vacsorától az utolsó napi túra elemózsiáig. Reggeli, útravaló szendvicsek, meleg vacsora, itóka ásványvíz, reggelihez gyümölcslé, a bornemisszáknak némi sör vagy üdítő van benne a közös kajaköltségben. A főzésben és különösen a mosogatásban persze lelkes kukták segítségét várjuk. :)
Tállyáról szerzünk bort, mindenki magának, aztán összedobjuk. :)
Jelentkezés véglegesítése a szállás- és kajaköltség átutalásával. Lemondás esetén a szállásköltség nem jár vissza, csak ha a jelentkező helyett akad másik.
2. nap:
Reggel 8-kor indulunk a szállásról, az autókkal elgurulunk Pálházára, a kisvasút végállomására. A kisvasút 8:30-kor indul, Kőkapuig utazunk vele.
A Pálházi kisvasút a legrégebbi működő kisvasutak közé tartozik. Különlegessége az egyre beszűkölő völgyben vezető vonala, melynek Kőkapu megállóhelyénél a kő kapu sziklájába vájt alagúton halad át, egy nagyszerű fekvésű vadászkastély alatt.
Túraútvonal: Kőkapu - Páfrány tanösvény - Rostalló - (S) Ördög-patak - Mlaka-rét - Sólyom-bérc - (K) István-kút - Nagy-Péter-mennykő - Pengő-kő - Kavicsbánya-rét - (Z) Bohó-hegy - Hemzső-bérc - Hatvanas-nyereg - Telkibánya
(A bércek tetejére kitérővel mászunk fel, aki pihenni akar, kihagyhatja.)
táv: kb. 25 km, szintemelkedés: kb. 700 m
Este a sofőrök visszahozzák az autókat Pálházáról.
3. nap
A szállásról elgyalogolunk a Regéci várhoz, és Mogyoróskán fejezzük be a túrát.
Túraútvonal: Telkibánya - (P) Pálos kolostorrom - Kis-patak - Amadé várrom (szép kilátás) - Téglás-kő - Borsó-hegy (KFOR repülõgép-baleset emlékmûve) - Sólyom-kő (szép kilátás) - Regéc - Regéci vár - (K) Mogyoróska
táv: kb. 25 km, szintemelkedés: kb. 900 m
Itt Rolandot kérjük meg, hogy a sofőröket vigye vissza az autókért, akik aztán eljönnek a többiekért.
4. nap
Reggel összepakoljuk a szobákat, és útra készen a csomagokat, és átmegyünk Füzérre. Innen körtúrát teszünk a Nagy-Milicre és vissza.
Túraútvonal: Füzér - (K) Füzéri vár - Kakas-bérc - Nagy-Milic - (Z, S) Sikárosi kilátó - Magyarország legészakibb pontja - (K+) Füzér
táv: kb. 16 km, szintemelkedés: kb. 700 m
A túra után hazautazás.
Az ellátás "all inclusive" - Roland főztje első nap vacsorától az utolsó napi túra elemózsiáig. Reggeli, útravaló szendvicsek, meleg vacsora, itóka ásványvíz, reggelihez gyümölcslé, a bornemisszáknak némi sör vagy üdítő van benne a közös kajaköltségben. A főzésben és különösen a mosogatásban persze lelkes kukták segítségét várjuk. :)
Tállyáról szerzünk bort, mindenki magának, aztán összedobjuk. :)
Jelentkezés véglegesítése a szállás- és kajaköltség átutalásával. Lemondás esetén a szállásköltség nem jár vissza, csak ha a jelentkező helyett akad másik.
Kapcsolódő linkek:
2014-05-01in1605569