Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van Mónika nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2014.07.10 - Balatoni OKT nomád módra5 nap az OKT útvonalán Keszthelytől Városlődig (vagy ameddig a lábunk visz) sátorral, nagy hátizsákkal, önellátással, tokkal és vonóval.
Túravezető:
Bernipásztor
Bernipásztor
Indulás:
2014.07.10 07.50 (csütörtök)
Érkezés:
2014.07.14 (hétfő)
Tájegység:
Balaton-felvidék
Táv:
106 km
Szintemelkedés:
1815 m
Galéria:
Teljes útiköltség:
6680 Ft
Teljes szállásköltség:
3150 Ft
A költségekről:
(+ egyénileg étkezések költsége, belépők, strandbelépők stb.)
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Bárki, aki bírja...
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Bp. Déli pu. 8:00-kor induló vonat, ill. Bp. Kelenföld 7:08-as vonat. Engem ne várjatok, éppen elérem Kelenföldön a vonatot - remélem.
Tervezett max. létszám:
6 fő
A program rövid leírása:
OKT - három betű, számomra mégis oly bonyolult ügy. Valahol talán minden magyar természetjáró (pláne túravezető) kötelességének érzi, hogy egyszer az életében végigjárja.
Be kell vallanom én igencsak rosszul állok ezen a területen. Bár van egy ősöreg OKT füzetem, egy darabig gyűltek is benne a pecsétek, aztán történt egy és más, sok dolog fontosabb lett ennél az életemben, mint hogy pecsételgessek egy füzetkébe szépen szorgalmasan. Így adódott az a helyzet, hogy az OKT-nak bár rengeteg szakaszán jártam már, stemplijeim száma viszont ehhez képest elenyésző. Ritkán adódik (legalábbis az én életemben), hogy erre a célra tudnék szánni öt napot, de most elszántam magam. Egy ismerősömmel elhatároztam, hogy nekivágunk, aztán még csatlakoztak páran az ötletünkhöz. Ha kedvet érzel te is, tarts velünk.
Azonban számíts arra, hogy sátorban alszunk, ennivalót útközben szerzünk magunknak (vagy főzőcskézünk) és a teljes menetfelszerelést egész álló nap cipeljük magunkkal. Tehát mint anno Rockenbauerék.
Tervünk az, hogy Keszthelytől Városlődig jutunk el, de még lehetnek változások, azonban az biztos, hogy a Keszthelyi-hegység, a Balaton-felvidék és a Bakony a cél.
További részletek hamarosan itt.
I. számú részlet: egy éjszaka mégis csak szálláshelyen alszunk - hogy hol és mikor, az idővel pontosítva lészen.
Első nap: Keszthely - Vállus - Máté-kút környéke
Második nap: Lesenceistvánd - Tapolca - Szent György-hegy - Szigliget - Badacsonytördemic (szálláson alszunk, strandolási lehetőség)
Harmadik nap: Badacsonytördemic - Káptalantóti - Szentbékálla (alvás Balatonyhenye előtt)
Negyedik nap: Balatonhenye - Csicsói eh. - Nagyvázsony - Kab-hegy
Ötödik nap: Kab-hegy - Úrkút - Városlőd-Kislőd vá.
(Beosztás még változhat)
Be kell vallanom én igencsak rosszul állok ezen a területen. Bár van egy ősöreg OKT füzetem, egy darabig gyűltek is benne a pecsétek, aztán történt egy és más, sok dolog fontosabb lett ennél az életemben, mint hogy pecsételgessek egy füzetkébe szépen szorgalmasan. Így adódott az a helyzet, hogy az OKT-nak bár rengeteg szakaszán jártam már, stemplijeim száma viszont ehhez képest elenyésző. Ritkán adódik (legalábbis az én életemben), hogy erre a célra tudnék szánni öt napot, de most elszántam magam. Egy ismerősömmel elhatároztam, hogy nekivágunk, aztán még csatlakoztak páran az ötletünkhöz. Ha kedvet érzel te is, tarts velünk.
Azonban számíts arra, hogy sátorban alszunk, ennivalót útközben szerzünk magunknak (vagy főzőcskézünk) és a teljes menetfelszerelést egész álló nap cipeljük magunkkal. Tehát mint anno Rockenbauerék.
Tervünk az, hogy Keszthelytől Városlődig jutunk el, de még lehetnek változások, azonban az biztos, hogy a Keszthelyi-hegység, a Balaton-felvidék és a Bakony a cél.
További részletek hamarosan itt.
I. számú részlet: egy éjszaka mégis csak szálláshelyen alszunk - hogy hol és mikor, az idővel pontosítva lészen.
Első nap: Keszthely - Vállus - Máté-kút környéke
Második nap: Lesenceistvánd - Tapolca - Szent György-hegy - Szigliget - Badacsonytördemic (szálláson alszunk, strandolási lehetőség)
Harmadik nap: Badacsonytördemic - Káptalantóti - Szentbékálla (alvás Balatonyhenye előtt)
Negyedik nap: Balatonhenye - Csicsói eh. - Nagyvázsony - Kab-hegy
Ötödik nap: Kab-hegy - Úrkút - Városlőd-Kislőd vá.
(Beosztás még változhat)
2014-07-10in1618680