Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van József nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2008.07.05 - Börzsöny - Északnyugati csücsöktúra Kemencéről az északi Börzsöny legszebb részén
Túravezető:
Fdorka
Fdorka
Galéria:
Teljes útiköltség:
3400 Ft
A költségekről:
vonatjegy 2.100 Ft (retúr Bp-Szob), busz: 1.275 Ft (Szob-Kemence, Perőcsény-Szob), kisvasútról nincs infóm.
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Bárki, aki bírja...
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
2008. július 5. (szombat) 6:40-6:50 Nyugati Pályaudvar üvegcsarnoka, Vác-Szob vonatok előtt, Szobig megváltott (retúr)jeggyel felszerelkezve. Vonat indul: 7:05, majd Szobról busszal Kemencére.
(Autós csatlakozási lehetőség: 9:00 Perőcsény, autóbuszforduló Itt kell bevárni a buszunkat, és azzal tovább Kemencére. A menetidő Bp-ről kb. 1,5 óra, távolság kb. 100 km.)
Előzetes jelentkezés ajánlott, de nem kötelező.
(Autós csatlakozási lehetőség: 9:00 Perőcsény, autóbuszforduló Itt kell bevárni a buszunkat, és azzal tovább Kemencére. A menetidő Bp-ről kb. 1,5 óra, távolság kb. 100 km.)
Előzetes jelentkezés ajánlott, de nem kötelező.
A program rövid leírása:
Túraútvonal:
Kemence - (kisvasút) - Pityur-rét - (K) (K+) Csarna-patak, Fekete-patak völgye - Hangyás-bérc - Nagy-Hideg-hegy - (P+) Kis-Hideg-hegy - Bánya-tető - (P) Vár-bérc (Salgóvár) - Vár-nyereg - Kövirózsás - Holló-kő - Perőcsény
Ezzel a túrával a Börzsöny egyik legromantikusabb, látnivalókban gazdag részét látogatjuk meg. Kemence községből, a Kemencei Erdei Múzeumvasúttal tesszük meg utunk elejét. A Pityur-réttől kezdjük a gyalogtúrát a kisvasút felújításra váró Fekete-völgyi szakasza mentén. A K majd K+ jelzésen Csarna- és Fekete-patak völgyéből a Hangyás-bércen át felkapaszkodunk a Nagy-Hideg-hegyre, ahol eszünk, iszunk, dőzsölünk és kifújjuk magunkat.
A túra második részén a P+ jelzésen ereszkedünk le a Kis-Hideg-hegy felé. A Bánya-tetőn át még egy kicsit felkapaszkodunk a Vár-bércre megnézni a Salgóvárat, a Salgótarján melletti Salgóvár névrokonát. Továbbhaladva a P jelzésen a Kövirózsás után a Börzsöny csodálatos panorámájában gyönyörködhetünk a Holló-kőről, végül a Jancsi-hegyről Perőcsénybe érünk le utunk végére.
Kényelmes tempóval kb. 8 óránk lesz az út megtételére. Perőcsényben a túra végén a 18:37-es buszt kell elérni, mert ez az utolsó. Este 21:18-ra érkezünk vissza vonattal a Nyugati Pályaudvarra.
Kemence - (kisvasút) - Pityur-rét - (K) (K+) Csarna-patak, Fekete-patak völgye - Hangyás-bérc - Nagy-Hideg-hegy - (P+) Kis-Hideg-hegy - Bánya-tető - (P) Vár-bérc (Salgóvár) - Vár-nyereg - Kövirózsás - Holló-kő - Perőcsény
Ezzel a túrával a Börzsöny egyik legromantikusabb, látnivalókban gazdag részét látogatjuk meg. Kemence községből, a Kemencei Erdei Múzeumvasúttal tesszük meg utunk elejét. A Pityur-réttől kezdjük a gyalogtúrát a kisvasút felújításra váró Fekete-völgyi szakasza mentén. A K majd K+ jelzésen Csarna- és Fekete-patak völgyéből a Hangyás-bércen át felkapaszkodunk a Nagy-Hideg-hegyre, ahol eszünk, iszunk, dőzsölünk és kifújjuk magunkat.
A túra második részén a P+ jelzésen ereszkedünk le a Kis-Hideg-hegy felé. A Bánya-tetőn át még egy kicsit felkapaszkodunk a Vár-bércre megnézni a Salgóvárat, a Salgótarján melletti Salgóvár névrokonát. Továbbhaladva a P jelzésen a Kövirózsás után a Börzsöny csodálatos panorámájában gyönyörködhetünk a Holló-kőről, végül a Jancsi-hegyről Perőcsénybe érünk le utunk végére.
Kényelmes tempóval kb. 8 óránk lesz az út megtételére. Perőcsényben a túra végén a 18:37-es buszt kell elérni, mert ez az utolsó. Este 21:18-ra érkezünk vissza vonattal a Nyugati Pályaudvarra.
2008-07-05in56476189