Túra - Kirándulás - Kerékpártúra - Vízitúra - Ingyenes szervezéssel
Ha van József nevű ismerősöd, hívd fel és kívánj boldog névnapot!
Ez egy befejeződött túra! El ne indulj rá!
2010.03.13 - Nagymaros-P-Törökmező-OKT-Nagymarosavagy Holló-kőtől Vörös-kőig II/B
Túra azoknak, akik szerették volna befejezni a II. szakaszt, de a nagy hó miatt nem sikerült és azoknak, akik nem tudják, hol kezdjék az OKT-t :)
Túravezető:
Fdorka
Fdorka
Teljes útiköltség:
1650 Ft
Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
Akik bírják az erős kaptatókat....
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
Nyugati PU Vác-Szob felé guruló vonatok vége előtti kerítés előtt vagy a (remélhetőleg piros FLIRT) zónázó elejében. Nagymaros-Visegrád megállóig váltott jegyekkel.
Vonat indul Bp. Nyugati 9:07 - Nagymarosra érkezik 09:48
Akik autóval érkeznek, az állomáson várjanak meg. Telekocsi felajánlásokat a fórumban lehet tenni.
Visszaindulás: számításaim szerint legkorábban a 18:11-es vonattal Nagymarosról.
Vonat indul Bp. Nyugati 9:07 - Nagymarosra érkezik 09:48
Akik autóval érkeznek, az állomáson várjanak meg. Telekocsi felajánlásokat a fórumban lehet tenni.
Visszaindulás: számításaim szerint legkorábban a 18:11-es vonattal Nagymarosról.
A program rövid leírása:
A febr. 7-i Holló-kőtől Vörös-kőig II túrán a nagy hó miatt nem jutottunk végére vándorutunk II. szakaszának. Azért, hogy ezt a részt rendesen befejezzük, mielőtt folytatnánk egy következő szakasszal, egy kiegészítő túrát terveztem márciusra.
Nagymaroson kezdünk, és ide is fogunk visszatérni.
Először is kicsit \"csalunk\", mert a várost Törökmező felé hagyjuk el, hogy megsasoljuk a kilátást a Kapu-hegyről és a Gubacsi-hálásról. Itt ér utol minket a piros, amit követünk Törökmezőig - a turistaházat remélhetőleg most nem fogják bezárni az orrunk előtt -. Ebédszünet után az Országos Kék jelzésen fordulunk vissza, némi ereszkedés után azért még össze kell szedni magunkat, hogy a Hegyes-tető csúcsára fölkaptassunk. A kilátótoronyból ismét gyönyörködhetünk a Duna-kanyarban.
Itt is tartunk hosszabb pihenőt, hogy mindenkinek legyen ideje bámészkodni, sütögethetünk is akár, ha viszünk hozzávalót és lesz kedvünk-időnk.
Az út innen már szépen ereszkedik, és a Templom-völgyön át hamar visszaérünk Nagymarosra.
(OKT szakasz: Török-mező - Hegyes-tető- Nagymaros)
Nagymaroson kezdünk, és ide is fogunk visszatérni.
Először is kicsit \"csalunk\", mert a várost Törökmező felé hagyjuk el, hogy megsasoljuk a kilátást a Kapu-hegyről és a Gubacsi-hálásról. Itt ér utol minket a piros, amit követünk Törökmezőig - a turistaházat remélhetőleg most nem fogják bezárni az orrunk előtt -. Ebédszünet után az Országos Kék jelzésen fordulunk vissza, némi ereszkedés után azért még össze kell szedni magunkat, hogy a Hegyes-tető csúcsára fölkaptassunk. A kilátótoronyból ismét gyönyörködhetünk a Duna-kanyarban.
Itt is tartunk hosszabb pihenőt, hogy mindenkinek legyen ideje bámészkodni, sütögethetünk is akár, ha viszünk hozzávalót és lesz kedvünk-időnk.
Az út innen már szépen ereszkedik, és a Templom-völgyön át hamar visszaérünk Nagymarosra.
(OKT szakasz: Török-mező - Hegyes-tető- Nagymaros)
Kapcsolódő linkek:
2010-03-13in61213282